Tak jak wszyscy, którzy mnie znają, prawdopodobnie już wiecie co mam na myśli, gdy mówię o mojej wielo-smakowej zupie jako alegorii do mojego życia. Myślę, że moją pasją życiową jest właśnie dzielenie się tą moją zupą z wszystkimi, którzy mają na nią apetyt. To znaczy albo sami wkraczają na tę drogę, albo spotykają mnie na warsztatach czy też na prywatnych sesjach.

A więc, co w istocie jest w tej mojej zupie? Wszystko czego się nauczyłam i co doświadczyłam podczas mojego długiego życia. Wszystko czego się obecnie uczę od ludzi, których spotykam na ścieżce mojego życia oraz wszystko co czytam i co jest godne w moim pojęciu czytania i dzielenia się.

Zarówno Radykalne Wybaczanie jest bardzo ważnym składnikiem mojej zupy jak również ludzie, z którymi się zetknęłam podczas ostatnich dwudziestu pięciu lat uczęszczania na warsztaty i spotkania, gdy intensywnie pracowałam nad znalezieniem mojego maksymalnego potencjału.

Gdy zaproszono mnie na warsztat w Jerozolimie z grupą Sufis i Kabalistów, poświęciłam wiele czasu na przygotowania się do niego i jak zwykle zdołałam się zakochać w poezji Rumi i w mądrości Kabalistów. Najsławniejszy Sufi, Merlana, znany na Zachodzie jako Rumi urodził się w 1207 roku w Afganistanie. Pisał on piękną poezję, którą z radością dodałam do mojej zupy:

„Bóg przyłącza się do miłości, którą czujemy dla siebie nawzajem i pozostaje jej częścią nie opuszczając jej, aby się zjawić w tak zwanym „Domu Boga” ani w Kaabie, ani w Kościele ani w świątyni”.

Napisał również :

„Pozwólmy aby piękno, które kochamy, stało się tym co tworzymy w naszym życiu”

A gdy umierał powiedział do swoich uczniów:

„Ja mam dwa przywiązania do świata: Jedno do mojego ciała a jedno do was. Kiedy z wolą Boska połączę się z bezcielesną Całością moje przywiązanie do was pozostanie.”

Kabaliści w czternastym wieku już wiedzieli, że „Każdy człowiek na świecie jest Mikro-Kosmosem, a świat jako całość jest Makro-Człowiekiem” i również z Kabały:

„Jak długo wierzysz, że Bóg jest tylko w niebie i nie wszędzie na ziemi, nie mów za wiele, tylko gdy zrozumiesz, że w tobie też jest obecność boska, tylko wtedy możesz rozpocząć modlitwę.”

Zafascynowana jestem mądrością Kahlil Gibran, który jest autorem między innymi powieści poetyckiej „PROROK„, przetłumaczonej na ponad 100 języków. „PROROK” nie jest zbiorem porad, jak zmienić życie. Nie jest tanią wskazówką, jak być szczęśliwym. Nie jest też księgą mądrych sentencji. Słowa Proroka to misterna tkanina rzeczywistości, nad którą tylko mądry potrafi przystanąć i spojrzeć ze zrozumieniem. (źródło opisu: opis autorski). Oto kilka JEGO sentencji…..

O miłości

Budzić się o świcie z uskrzydlonym sercem i składać Bogu dzięki za następny dzień miłowania;

O małżeństwie

Stójcie razem, lecz nie za blisko siebie: gdyż filary świątyni stoją osobno, a dąb i cyprys nie wzrastają w swym cieniu.

O dzieciach

Wasze dzieci nie są waszą własnością; są synami i córkami samej mocy życia. Jesteście ich rodzicami, ale nie stworzycielami.

Kategorie: Moja życiowa zupa

Powiązane Posty

Moja życiowa zupa

ZAPOWIEDŹ WARSZTATÓW 2018

Bardzo lubię prowadzić warsztaty. Mój wiek – 85 (++) nie przeszkadza mi w prowadzeniu najlepszych warsztatów jakie kiedykolwiek robiłam. A Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego MAKARENA w Gąskach nad naszym pięknym morzem uważam za najbardziej przyjazne Czytaj więcej…

Moja życiowa zupa

„MOJA ŻYCIOWA ZUPA, RADYKALNIE KREATYWNA STAROŚĆ”

Bardzo się cieszę, że nareszcie mam bloga, na którym moje myśli będą przedstawione w formie, która będzie łatwiej i dłużej dostępna. Jeżeli moje marzenie napisania książki kiedyś się spełni to myślę, że mój blog będzie Czytaj więcej…

Moja życiowa zupa

Nie jestem w stanie zrozumieć…

Will Mitchell w swojej książce ‘Unbreakable Brain” – „Bezawaryjny mózg”, czyli jak trwale ochronić się przed osłabieniem funkcji poznawczych twierdzi, że ponieważ sen wpływa na funkcjonowanie mózgu często nie jesteśmy w stanie rozpoznać symptomów braku Czytaj więcej…