Postanowiłam stworzyć bloga, w którym  łatwiej mi będzie dzielić się z Wami moimi przemyśleniami, co ostatnio staje się moją pasją.

Dzielę się z Wami moją bezwarunkową miłością do życia, bez znaczenia jak bardzo trudnego. Lub innymi słowy, Warto przeżyć, bo życie zawsze, nawet w starości, jest godne miłości.
A co ja przeżyłam podczas moich 85+++. lat znajdziecie na pod stronie „O MNIE”. Mając 51 lat po nagłej śmierci męża, po 30 latach małżeństwa i ogromnie Radykalnej Mastektomii, przez którą przeszłam kilka lat wcześniej, znalazłam się zagłębiona w czarnej nocy mojego życia. Zetknęłam się wówczas z czymś, co w Ameryce nazywa się NOWĄ MYŚLĄ. Zdarzyło się to podczas warsztatu, prowadzonego przez Jean Houston PHD., słynną propagatorkę Ruchu Na Rzecz Rozwijania Ludzkiego Potencjału. Ten warsztat, w którym uczestniczyło 450 osób zmienił moje życie. Po raz pierwszy zrozumiałam, że mam potencjał, którego nie wolno mi marnować, bo jest darem od Boga. Nie wiedząc jednak jak mam go używać rozpoczęłam moją modlitwę: „Boże, pozwól mi być wszystkim, kim mogę być i pozwól mi zmienić świat na lepszy”. Jestem pewna, że moja dusza, o której nic wtedy nie wiedziałam z wyjątkiem tego, że istnieje, nauczyła mnie tej modlitwy. Dziś wierząc w słowa Meister Eckhart z XIII wieku, który twierdził, że „Bóg nie ma innych rąk jak nasze by zmienić świat na lepszy” dzielę się z Wami tą modlitwą. Gdy po 20 latach wydobywania na jaw mojego potencjału, podczas których spotkałam wielu znanych mistrzów, od których wiele się nauczyłam, zetknęłam się z Radykalnym Wybaczaniem i ideą sprowadzenia tej znakomitej metody Colina Tippinga do Polski zrozumiałam, że moja modlitwa się spełniła. Znalazłam moją MISJĘ oraz nareszcie zrozumiałam, czego moja dusza oczekiwała ode mnie, i jaką rolę ta MISJA miała w moim Duchowym Rozwoju, które będzie trwało jeszcze wiele lat, bo dzięki niej bez chemii pozbyłam się lęku i również nowotworu, który do mnie wrócił w 2002 gdy miałam 73 lata. Co roku od 2004 roku podczas pobytu w Polsce uczę, albo jak wolę to nazwać dzielę się, z klientami i uczestnikami moich autorskich warsztatów wszystkim, co w moim pojęciu może im pomóc w zakochaniu się w życiu, takim jakim ono jest. Wiem, że pomiędzy kilkusetnymi do dziś uczestnikami moich warsztatów, których życia miałam zaszczyt dotknąć jest bardzo wielu, którzy dzięki zrozumieniu jak ważna jest energia miłości dla ich zdrowia i jak bardzo szkodliwa jest energia lęku patrzą na swoje życie inaczej i są szczęśliwsi więc, również wiem, że gdy tylko jest to możliwe spełniam moją MISJĘ.

Na moich warsztatach proszę uczestników, aby podnieśli ręce jeśli kochają życie. Większość z nich, aczkolwiek niektórzy po krótkim wahaniu, podnosi rękę. Jednak gdy ich zapytam czy są zakochani w życiu, prawie nikt nie odpowiada pozytywnie. Gdy na końcu warsztatu zadaję to samo pytanie prawie wszyscy podnoszą rękę a ja z ogromną radością, że spełniłam moją MISJĘ, podnoszę obydwie.
Zawsze kochałam życie mimo, że nie zawsze wydawało się godne miłości. Prawdopodobnie gdybym go nie kochała, to nie przeżyłabym ani okupacji, ani Powstania Warszawskiego ani wszystkich innych dramatów, które moja dusza wybrała dla mnie jako Życiowe Lekcje.

Kategorie: Moja życiowa zupa

Powiązane Posty

Moja życiowa zupa

ZAPOWIEDŹ WARSZTATÓW 2018

Bardzo lubię prowadzić warsztaty. Mój wiek – 85 (++) nie przeszkadza mi w prowadzeniu najlepszych warsztatów jakie kiedykolwiek robiłam. A Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego MAKARENA w Gąskach nad naszym pięknym morzem uważam za najbardziej przyjazne Czytaj więcej…

Moja życiowa zupa

„MOJA ŻYCIOWA ZUPA, RADYKALNIE KREATYWNA STAROŚĆ”

Bardzo się cieszę, że nareszcie mam bloga, na którym moje myśli będą przedstawione w formie, która będzie łatwiej i dłużej dostępna. Jeżeli moje marzenie napisania książki kiedyś się spełni to myślę, że mój blog będzie Czytaj więcej…

Moja życiowa zupa

Nie jestem w stanie zrozumieć…

Will Mitchell w swojej książce ‘Unbreakable Brain” – „Bezawaryjny mózg”, czyli jak trwale ochronić się przed osłabieniem funkcji poznawczych twierdzi, że ponieważ sen wpływa na funkcjonowanie mózgu często nie jesteśmy w stanie rozpoznać symptomów braku Czytaj więcej…